Wanneer is je vig-diploma niet meer geldig?

Vraag verzorgende: 'Ik heb een VIG-diploma en ben er vijf jaar uit geweest. Mag ik weer aan de slag of is mijn diploma niet meer geldig?'

Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan

Antwoord namens de BIG-informatielijn, Gerda Schaaf:
‘Je diploma blijft geldig. Ook mag je de titel Verzorgende in de individuele gezondheidszorg (VIG’er) blijven gebruiken. Verzorgende IG valt wel onder de wet BIG, maar is geen artikel 3-beroep (zoals bijvoorbeeld arts en verpleegkundige). Dit betekent dat je geen BIG-registratie nodig hebt om jezelf Verzorgende IG te mogen (blijven) noemen. En omdat er geen wettelijke registratieplicht is, hoef je ook niet elke vijf jaar aan te tonen dat je nog steeds bevoegd bent om je beroep uit te oefenen.’

Antwoord Jan Mulder, V&VN-adviseur:
‘Je bent bevoegd om aan de slag te gaan, maar ben je ook nog bekwaam? Vraag jezelf af: waarin voel ik me voldoende bekwaam, waarin niet meer? Ga hierover het gesprek aan met vakgenoten. Kijk vervolgens welke scholing je wellicht nodig hebt. In de scholingsagenda voor verzorgenden in het Kwaliteitsregister V&V kun je gericht zoeken naar diverse geaccrediteerde scholingen op de CANMEDS-rollen (die de verschillende competenties van zorgprofessionals beschrijven).’

Lees ook het antwoord op deze vraag: Mag de dochter de tillift bij een cliënt gebruiken?

Ook een vraag voor onze experts? Mail ‘m naar redactie.tvv@bsl.nl

Blijf op de hoogte van vragen én antwoorden voor verzorgenden met de gratis nieuwsbrief van TVV voor verzorgenden. Abonneer hier >>