Mijn vak: verzorgende ig Joke Berends | Interview met Parkinson-expert Bas Bloem | TVV Check: de ziekte van Parkinson| Even bellen met … Herma Lennaerts | Mondzorg bij Parkinson | Feiten & fabels over levodopa | Zorgen voor mensen met de ziekte van Parkinson | Denken en emotie bij Parkinson | Column Jolanda
Er is steeds meer bekend over palliatieve zorg bij de ziekte van Parkinson. Herma Lennaerts, onderzoeker palliatieve zorg bij Parkinson, promoveerde op dit onderwerp.
Joke Berends, verzorgende ig, werkt sinds januari in de flexpool regio Apeldoorn. Als nachtverzorgende maakt ze veel mee.
Onze deskundigen beantwoorden drie vragen van lezers. Heb je zelf ook een vraag? Stuur deze dan naar: redactie.tvv@bsl.nl
Parkinson is een van de vele progressieve rotziekten die ervoor zorgen dat mensen steeds minder kunnen.
Bas Bloem staat wereldwijd bekend als dé Parkinson-expert. De hoogleraar neurologische bewegingsstoornissen van het Radboudumc merkt dat bij zorgverleners misverstanden bestaan over deze ziekte.
De ziekte van Parkinson maakt tandenpoetsen en mondverzorging steeds lastiger. Hoe zorg je toch voor een goede mondhygiëne?
Steeds meer instellingen specialiseren zich in de zorg voor mensen die de ziekte van Parkinson hebben. Drie verzorgenden ig vertellen over hun werk met deze doelgroep.
Fysiotherapeute Monique Thoonsen hoort in 2021 dat ze de ziekte van Parkinson heeft. Omdat ze merkt dat zorgverleners kennis missen, schrijft ze Handboek Parkinson Symptomen. Exclusief in TVV: een fragment over depressie, apathie en ontremming.
Levodopa is het meest gebruikte én sterkste medicijn bij de ziekte van Parkinson. Wat klopt wel en wat klopt niet over dit middel?
Het aantal mensen met de ziekte van Parkinson in Nederland is in 10 jaar tijd toegenomen met 30 procent. Verzorgenden krijgen steeds meer te maken met deze doelgroep. Wat zijn de aandachtspunten?