NU'91 en FNV hebben tegen het onderhandelingsresultaat voor de nieuwe cao VVT gestemd. Het CNV en FBZ stemmen wel voor. Wat betekent dit nu?
‘Velen van onze leden hebben niet alleen aangegeven of zij vóór of tegen het resultaat zijn, maar hebben ook helder uitgelegd waarom. Die reacties zijn voor ons van grote waarde. Ze laten zien wat er écht leeft op de werkvloer. Na een zorgvuldige afweging van al die reacties moeten we concluderen dat wij niet kunnen instemmen met dit onderhandelingsresultaat,’ schrijft NU’91 op de website.
Struikelblokken zijn volgens de vakbond onder andere de nog altijd te lage loonsverhoging. Die zou onvoldoende zijn om de inflatie helemaal te corrigeren. En ook de werkdrukverlichting is nog altijd niet goed geregeld volgens NU’91.
Breder draagvlak nodig
Naast NU’91 stemde ook de meerderheid van de FNV-leden tegen het onderhandelingsresultaat voor de nieuwe cao VVT (Verpleging, Verzorging en Thuiszorg) 2026-2028.
De leden van CNV stemden wel in met het akkoord. Maar het CNV wacht nog met tekenen, omdat ze het belangrijk vinden dat er voldoende draagvlak is onder de leden van alle drie de vakbonden.
Ook een meerderheid van de achterban van vakbond FBZ stemde in met het onderhandelingsresultaat voor de nieuwe cao VVT. FBZ heeft aangegeven de nieuwe cao daarom wel te ondertekenen.
Pas in september verder
Momenteel is het hartje zomer en veel vakbondonderhandelaars zijn op vakantie. Daarom worden de gesprekken met werkgeversorganisaties (zoals ActiZ) over de nieuwe cao VVT waarschijnlijk pas in september hervat.
Bronnen: NU’91, FNV, CNV en FBZ.

